JAN RUDZINSKYJ

NA
KŘÍDLECH
RACKŮ

Jak jsem létal a padal

Kniha ze srdce do oblak a zpět.

Na křídlech racků je autentický příběh člověka a současného špičkového pilota, který na cestě za svými sny nepolevil a neuhnul, ani v nejtěžších životních zkouškách.

 

Skrze tento neobyčejný příběh se s námi Jan dělí o svůj vnitřní svět, který je neviditelným základem každého našeho úspěchu. Vše je ukotveno v příbězích a vhledech, kterými nás autor inspiruje a provází.

Ikony BIPLANE

Co v knize najdete?

Příběh Jana Rudzinského

Skutečný příběh, který vede spletitými cestičkami života, kde Jan popisuje, jak ho formovaly zážitky balancující na hranici smrti anebo běžné životní situace. Jak si v životě vydobyl, aby dělal to, co miluje a co jsou jeho životní pravdy, které ho přivedly právě tam, kde je. Příběh rozhodně nepatří mezi obyčejné příběhy vlastně jinak obyčejného kluka z východních čech.

Vhledy Jana Rudzinského

Knihu doplňují úryvky vhledů, na kterých Honza dokresluje svůj životní postoj a světonázor a dovoluje skrze pohled na vnější svět nahlédnout do vnitřního světa autora, který je svým způsobem jedinečný, zajímavý a inspirující.


Ukázka knihy

Na tuto mimořádně zajímavou knihu jsem nalétl střemhlav a dobře jsem udělal. Některé kapitoly tento způsob četby doslova vyžadují. Ponořil jsem se do děje a chvílemi místo knížky svíral knipl. Nádech, výdech a další nálož. Honza má za sebou spoustu stěží uvěřitelných leteckých příhod a nepřipravenému čtenáři je nečekaně servíruje jednu za druhou. Snad i proto jsem „Na křídlech racků“ přečetl na jeden zátah a jenom jsem se divil, co všechno se může ve vzduchu a potom taky na zemi přihodit.

Honza už není při svých zkušenostech zelenáč, má toho za sebou opravdu dost, takže si může dovolit ve své knize i řadu úvah, které by z pera mnoha jiných lidí působily trapně. Ovšem když sebou někdo sekne z výšky dvou desetipatrových paneláků na zem a k tomu všemu přežije, tak se to musí podepsat na jeho dalším přístupu k životu. Většina z nás nic podobné neprožila, tak si to aspoň můžeme přečíst.
Stojí to za to.

Tuhle knížku lze ale číst i jako návod, jak se pustit do věcí, které vypadají na první pohled úplně šíleně a nerealizovatelně. Od Honzy se tak nějak mimoděk dozvíte, co je k tomu potřeba.

A teď něco přízemnějšího, co ale také padá z výšky. Díky Honzově knize jsem totiž také chytřejší a vím, co piloti občas potřebují. Proto se už těším na okamžik, až jednou zaparkuju někde na louce a budu se rozhlížet po krajině. Místo motýla pak zničehonic přistane v trávě letadlo s chlapíkem, který sundá kuklu, vytáhne kanystr a přijde si říct o pár litrů benzínu, aby doletěl. A já pohotově vytáhnu hadičku, nasaju a zaskočenému pilotovi nenuceně oznámím, že od té doby, co jsem četl „Na křídlech racků“, jsem na takové příhody připravený.
Ľubomír Smatanareportér Radiožurnálu

Úryvky a témata

Jak jsem létal a padal

Řízení je bez odezvy, pedály ani výškovka prostě nejsou. Nevím, co se děje, stále dokola si opakuju mantru „kurva, kurva, kurva..“ Země už je opravdu blízko, bude to tvrdé, ale nepochybuju, že to nějak zvládnu. Rozhodně se neloučím a ani mi před očima neběží celý život. Jsem tady a dělám, co je potřeba, a to jediné, co se vlastně dělat dá…

Jak tvoříme svoji realitu

Až po mnoha letech jsem si vzpomněl na slovenského doktora, který, když jsem se ho zeptal, za jak dlouho budu zdravý, řekl, že za šest měsíců.
A víte, jak dlouho to trvalo, než jsem získal zpět svůj Medical? Tedy zdravotní licenci, která je podmínkou pro získání či udržení licence pilotní? Ano, přesně šest měsíců.

Jasně, ale já jsem si téhle poznámky vůbec nemusel všimnout. Mohl jsem uvěřit mnoha dalším odborníkům a doktorům a těm, kteří nějaké zranění zažili a říkali mi, hele moc se raději netěš, ať nejsi zklamanej. A mysleli to upřímně. Možná ano, ale byl to jejich úhel pohledu.

Jak otevřít svou budoucnost

Když jsem začal létat na letadlech, neměl jsem na to. Ale chtěl jsem to tak moc, že jsem do toho stejně šel.
Když jsem dělal PPL (průkaz soukromého pilota), právě jsme měli na cestě dceru a kupovali byt. Párkrát jsem musel svůj výcvik přibrzdit kvůli nedostatku financí, ale jen dočasně. Takže absolutně nevhodná doba k tomu, abych utrácel za létání.

A víš ty co? Ono to jde! Jde to proto, že to miluješ. Pak jsem začal létat akrobacii, a ta je setsakramentsky drahá, ale peníze postupně přicházely s tím, jak rostly mé potřeby na létání.

Jak se nezabít šálou

Jednou jsem si vzal také dlouhou bílou šálu. To je přece povinnost do dvouplošného letadla ne? Ne. Realita byla zcela jiná než ve filmech na které jsem jako kluk koukal s otevřenou pusou a velkou touhou v srdci. Za mou hlavou byla jakási turbulence, která s dlouhatánskou šálou dělala psí kusy a ta sebou cukala a vlála jako by byla živá.

To by tak nevadilo, kdyby se zároveň neutahovala na mém krku. Nieuport nemá vyvážení výškovky a musím ho stále řídit, jelikož je velmi nestabilní a tak zkouším rozvázat šálu jednou rukou a zároveň ji neztratit. Téměř nadlidský úkol zvládám těsně před zadušením a cpu šálu pod koženou bundu. Příště si šálu odpustím.

Co o knize řekli první čtenáři

Prý každý ... KAŽDÝ … z nás by měl sepsat svůj životní příběh, byť by ho četli jen naše děti a blízcí, aby se z něj poučili, inspirovali a zase kousek vyrostli.

Příběh Honzy Rudzinského inspiruje daleko za hranice jeho rodiny, nabízí lehce a srozumitelně moudrosti a zkušenosti, které na své životní cestě posbíral. A to nejen v letectví, které je pro tohoto českého Richarda Bacha životním posláním. Letectví jsou zde jen kulisy pro hru zvanou život. 
Kamil Kabátvěčný student života
Jsme letci vlastního života, mistři mnoha hladkých přistání i nechtěných akrobacií a pádů. Kniha Na křídlech racků ukazuje, že smíme vždy znovu vzlétnout pokud nepřestaneme věřit ve své sny. Smíme povstat pro další den, byť by to byl ten poslední, pokud jej prožijeme v lásce.
Dočtete se, jak láska k létání utváří jeden život a jaká nová poznání na pouti životem přinesla.
Každý se učíme svým jedinečným způsobem. Pro mne je to kniha o naději a nalezené pokoře.

Přeji Vám příjemný let …. !
Mojmír Čalkovskýmanažer

O autorovi

Jan Rudzinskyj

Jan Rudzinskyj o sobě (výtažek z knihy):

\"Už od dětství vzhlížím k nebesům, a proto mou největší výzvou je zůstat uzemněn.

Vyrostl jsem v Rybitví, kde to sice není špatný, ale nenechat se semlít školským systémem bylo dost obtížné. I tak jsem si část svobody přece jen uchoval, byť to nebylo zadarmo. Důtky všech kategorií a později i dvojky a trojky z chování.

Být slavný byla v té době moje docela silná touha. Působil jsem jako DJ a po čase i jako rozhlasový moderátor. Tehdy mne obě činnosti bavily a svým způsobem i naplňovaly. Také jsem chvíli jezdil automobilové závody.

Po ukončení dlouhodobého vztahu jsem se najednou ocitl v prázdnotě a depresi. Nevěděl jsem, co se svým životem dál. Pochopil jsem, že život, jak jsem jej žil, není to pravé. Že to možná nejsem já. Objevil jsem duchovní cesty, knihy a semináře. Téměř ze dne na den jsem se z playboye stal mnichem. Pro mé okolí to byl šok a nějaký čas trvalo, než jsem našel rovnováhu mezi vnitřním a vnějším životem, kterou vlastně stále hledám a nacházím.

Krátce po rozběhu firmy jsem si začal plnit svůj letecký sen, který jde se mnou od raného dětství. Firma mi umožňovala do mého leteckého rozvoje nemalé investice.

Po mnoha letech mne podnikání přestalo uspokojovat a přinášet mi radost. Trvalo mi dlouho, než jsem se odhodlal vzdát se „zlaté klece“ a firmu prodat. Nakonec se to podařilo, a mně se velmi ulevilo.

Od té doby jsem na volné noze a mou hlavní činností je létání na leteckých dnech se svým akrobatickým dvouplošníkem a především s akrobatickou skupinou The Flying Bulls Aerobatics Team.\"

Jan


PRODEJ
EBOOKU

Kniha v elektronickém formátu je již k dispozici v několika formátech - ePub, Mobi a PDF, které vám umožní číst tuto knihu na většině v současnosti používaných zařízeních od čteček knih, počítačů, tabletů až po mobily.

PŘEDPRODEJ
TIŠTĚNÉ KNIHY A AUDIOKNIHY

Tištěná kniha prochází posledními korekturami a audioknihu Honza právě natáčí ve studiu. Vánoce už nestihneme a oba formáty budou k dispozici nejpozději 25. ledna 2016.  Knihu a audioknihu si můžete objednat již v předprodeji.

Chcete být informováni, hned jak bude knížka připravena? Zanechte nám svůj email a my vám napíšeme.

Prodej nejpozději 25.ledna 2016

PRODEJ
eBOOKU

Jste netrpělivý a už si chcete knížku přečíst? Můžete hned, když si koupíte již připravené eBooky ve formátech MOBI, ePub a PDF.  OBJEDNÁVKA NÍŽE

PŘEDPRODEJ
TIŠTĚNÉ KNIHY A AUDIOKNIHY

Tištěná kniha se již stěhuje do tiskárny a audioknihu Honza právě natáčí ve studiu.  Finišujeme a vy si již můžete objednat všechny formáty v předprodeji.

Chcete být informováni, hned jak bude knížka připravena? Zanechte nám svůj email a my vám napíšeme.

Prodej tištěné knihy začíná 25. ledna 2016.

Prodej audioknihy začíná 15.února 2016

Objednat knihu

PRODEJ
eBook
200 Kč
150 Kč
okamžitě k dispozici
eBook: ePub, Mobi a Pdf
okamžitě k dispozici
PŘEDPRODEJ
Audiokniha
200 Kč
150 Kč
sleva v předprodeji
Audiokniha MP3
dostupnost 25.ledna 2016

Chcete knihu, eBook i audio najednou?

Máme pro vás připraveny balíčky.

Objednat knihu v balíčku (různé formáty)

Kniha + eBook
387 Kč
327 Kč
sleva v předprodeji
Kniha + eBook + Audiokniha
487 Kč
427 Kč
sleva v předprodeji